رمز های کارت های بانکی شتاب

صادرات سپهر

کارتهای بانکی که در دست شماست دارای 2 رمز می باشد .
رمز اول:همان رمزیست که در نامه داده شده به شما در هنگام دریافتکارت بر روی ان درج شده
رمزدوم:رمزی است که شما می توانید در خود پردازهای بانکها برای کارت خود تعیینکنید.
اما کاربرد این 2 رمز:
رمز اولبرای استفاده از دستگاه های خود پرداز مجهز به سیستم شتاب مانند عابر بانکها(ATM=Automatic Teller Machine)ویا فروشگاههای مجهز به خدمات پرداخت الکترونیکیوجه.
رمز دومبرای استفاده از خدمات اینترنتیکارتهای بانکی می باشد مانند پرداخت قبوض ویا تلفن بانک ویا انتقال اینترنتی وجه ازحسابی به حساب دیگر.
رمز اول یک عدد چهار رقمی باید باشد.
و رمزدوم یک عددیبین پنج تا ده رقمی باید باشد.
رمزی که برای پرداخت الکترنیکی شهریه دانشگاهلازم است رمزدوم می باشد.
اما منظور از CVV2 چیست؟
شماره شناسایی مشتری نام دیگر CVV2 است.

برای خرید اینترنتی رمز دوم (CVV2) نیاز می باشد که در پشت کارت پرداخت اینترنتی درج شده است.  

که بواسطه این رمز عملیات نقل و انتقال اینترنتی و مجازی پول با امنیت بیشتری صورت می گیرد .

 2562 7363 6356 343
در این کارت343همان CVV2 است.
اما ولی اما اگر از ملی کارت استفاده می کنیدشماره روی کارت مد نظر نیست بلکه در پشت کارت یک عدد چهار رقمی بر روی نوار سفیدرنگی قرار دارد
منظور از CVV2همان عدد می باشد.
البته یادتون باشه که بعداز انجام عملیات شماره پیگیری را حتما یادداشت بکنید که اگر احتمالا اشکالی به وجودامده باشه(در انتقال وجه) بتوان رفع مشکل کرد.

 

 

سامان

کد سه رقمی CVV2

شماره 16 رقمی کارت (که می بایست بدون فاصله وارد کنید)

تاریخ انقضاء کارت

اینم پارسیان

رمز اینترنتی و رمز دوم (CVV2) چیست؟   رمز اینترنتی:
شماره ای است که برا ی خرید اینترنتی استفاده می شود.(دریافت رمز اینترنتی برای کارت نقدی پارسیان فقط از طریق دستگاه خودپرداز پارسیان امکان پذیر است).
رمز دوم CVV2) Card Verification Value2):
کدی است که ضریب اطمینان تراکنشهای اینترنتی را افزایش می دهد. این دو رمز جهت انجام عملیات خرید و پرداخت اینترنتی و سیستم پرداخت همراه پارسیان برای انواع کارتها مورد نیاز می باشند. در سپهر کارتهایبانک صادرات در بالای شماره کارت یک عدد چهار رقمی نوشته شده می باشد . که همانCVV2 کارتهای سپهر می باشد.
اگر شما از عابر بانک بانک ملت(ملت کارت) استفاده میکنید می کنیدسه رقم اخر شماره پشت کارت مد نظر است مانند:

 

ملی کارت ها   

پرداخت های اینترنتی در فضاهای مجازی نظیر تلفن بانک و وب سایت بانک ملی ایران که کارت حضور ندارد، منوط به ارایه کد چهار رقمی ( Card Validation Value مقدار اعتبار سنجی کارت ) CVV2 خواهد بود .

درج کد چهار رقمی CVV2 بر روی ملی کارت ها از اول شهریور ماه آغاز شده است. طبق برنامه دارندگان ملی کارت های قبلی که فاقد این کد هستند، باید با مراجعه به شعب بانک ملی ایران نسبت به دریافت کد CVV2 اقدام کنند که زمان و نحوه مراجعه این افراد از طریق سایت بانک ملی ایران و خودپردازها اعلام خواهد شد.
بنابر این گزارش درج کد CVV2 در ملی کارت ها با هدف فراهم سازی امکانات لازم برای پذیرش ملی کارت های مشتریان در پایانه های مجازی و ارتقای سطح امنیتی تراکنش های بدون کارت برای ارایه خدمات اینترنتی صورت گرفته است.
یکی از روش های معمول برای درج کد CVV2 چاپ آن به صورت فرورفته (Indent) در نوار امضا پشت کارت است.
کد CVV2 یک متغیر عددی است که ارقام آن سه یا چهار رقم است و بر اساس الگوریتمی خاص محاسبه و در کارت مشتری چاپ می شود البته بانک مرکزی به بانک های عامل توصیه کرده است از کد چهار رقمی برای درج CVV2 استفاده کنند.

تجارت

1-      PIN2 (رمز دوم کارت ) چیست ؟

این رمز مختص انجام امور بانکی دارنده کارت از طریق فضای مجازی ( اینترنت) می باشد و با رمز اصلی کارت که مختص کارکردن با دستگاه خود پرداز می باشد متفاوت است .

 

2-      CVV2 چیست ؟

در واقع همان کد بازبینی کارت می باشد که در بعضی کارت ها 3 و در بعضی دیگر 4 رقمی می باشد که در پشت یا روی کارت حک شده است . CVV2 کارت های بانک تجارت بر روی کارت چاپ نشده است و برای گرفتن آن باید به خودپرداز های بانک تجارت مراجعه کنید.

 

3-      CVV2 چه کاری انجام میدهد ؟

این کد برای امنیت هرجه بیشتر شما جهت انجام تراکنش های اینترنتی از طرف بانک صادر شده است . در واقع با استفاده ازاین کد ، مشخص می شود که کارت در دست دارنده کارت می باشد و شماره حساب کارت قانونی می باشد. همچنین این کد مانع  استفاده شدن کارت توسط شخص دیگری در اینترنت می شود .

 

4-      چگونه می توانم رمز دوم کارت و CVV2 کارت خود را دریافت کنم؟

چنانچه دارای کارت بانک تجارت می باشید جهت اطلاع از نحوه دریافت به اینجا مراجعه کنید و در غیر اینصورت به بانک صادر کننده کارت خود مراجعه کنید .

/ 3 نظر / 97 بازدید
کردنيوز

پايگاه خبري - تحليلي کرد نيوز( www.Kordnews.com ) با حفظ نگاه ويژه خود به مسايل کلان سياسي، اجتماعي و فرهنگي کردها ضمن پرهيز از درگيري هاي کم فايده رسانه اي، آماده است تا با درج تحليل ها و مقالات صاحب نظران و فرهيختگان، محمل مناسبي براي تضارب آرا و انديشه ها و ارائه آن به عموم کردها فراهم آورد. اخبار سياسي ، اجتماعي ، فرهنگي ، ورزشي و علمي کردها بصورت لحظه به لحظه در پايگاه خبري - تحليلي کرد نيوز ( www.Kordnews.com ) در دسترس شما مي باشد . صداقت و سرعت در ارائه اخبار و انصاف در نگارش و انتشار تحليل ها و مقالات سر لوحه دست اندرکاران پايگاه کرد نيوز ( www.Kordnews.com ) است . پايگاه خبري - تحليلي کرد نيوز( www.Kordnews.com ) رسانه خبري محبوب کردها پايگاه خبري - تحليلي کرد نيوز( www.Kordnews.com ) منتظر حضور گرم و صميمي شما مي باشد . :::: www.kordnews.com ::::

فرزاد

ممنون از توضیحات خوبت دوست عزیز.